V Konfucijevi učilnici v Mariboru je potekal dogodek "Praznovanje Pomladnega festivala"

Konfucijeva učilnica v Mariboru je 30. januarja, 1. februarja in 6. februarja na 2. gimnaziji v Mariboru organizirala dejavnosti ob kitajskem dnevu "Praznovanje praznika pomladi".

Konfucijeva učilnica v Mariboru je 30. januarja, 1. februarja in 6. februarja na II. gimnaziji Maribor organizirala dejavnosti ob kitajskem dnevu "Praznovanje pomladnega festivala".

Dogodek je potekal v Konfucijevi učilnici Druge gimnazije Maribor. Sinologinja Mojca Selijak in učiteljica Liu Ying, ki jo je sponzorirala vlada, sta za dijake pripravili edinstven kulturni praznik. Dijakom sta na sproščen in prijeten način predstavili bogato kulturno znanje o pomladnem festivalu, kitajskem zodiaku in kitajskem zmaju. Učenci so s čopiči pisali kitajske znake, izrezovali čudovita dela iz papirja in srkali dišeč čaj.